مقالات کنکوری


ماه آخر کنکور, گل زدن در دقیقه 90

ماه آخر کنکور, گل زدن در دقیقه 90

درس خواندن در روز های پایانی برای کنکوری ها یک چالش جدی به حساب می آید؛ عده ای انگیزه شان را از دست داده و افت می کنند و عده دیگری به تلاش خود افزوده و نتایج قابل توجه ای می گیرند. در این مقاله به شرح این چالش ها و بیان راهکار های آن می پردازیم.

انواع سهمیه‌های کنکور

انواع سهمیه‌های کنکور

سهمیه کنکور یکی از موارد مهمی است که تأثیر زیادی در قبولی یا عدم قبولی داوطلب دارد. غالب‌ترین سهمیه‌ای که برای کنکور سراسری در نظر گرفته می‌شود، سهمیه مناطق است که اکثر داوطلبان کنکوری را افراد این سهمیه تشکیل می‌دهند. موارد دیگری مانند سهمیه شاهد، ایثارگران، رزمندگان، سهمیه مناطق محروم و ... نیز از جمله دیگر سهمیه‌های کنکور هستند که برخی داوطلبان کنکور سراسری شرایط آن را دارند.

روش‌های تست‌زنی کنکور

روش‌های تست‌زنی کنکور

بدون شک تمام کنکوری‌ها از اهمیت مدیریت زمان در جلسه کنکور آگاهی دارند. حتی اگر شما قادر به حل تمام سؤالات کنکور باشید اما مدیریت خوبی بر زمان در دسترستان نداشته باشید، احتمال موفقیتتان کاهش می‌یابد. برای گرفتن نتیجه مناسب از کنکور علاوه بر به کارگیری روش‌های درست درس‌خواندن، دانستن روش‌های تست‌زنی مناسب می‌تواند در موفقیت دانش‌آموزان تأثیر چشمگیری داشته باشد.

تاثیر استرس بر یادگیری و چگونگی رفع آن

تاثیر استرس بر یادگیری و چگونگی رفع آن

درس خواندن در روز های پایانی برای کنکوری ها همیشه با استرس همراه است؛ عده ای انگیزه شان را از دست داده و افت می کنند و عده دیگری به تلاش خود افزوده و نتایج قابل توجه ای می گیرند. در این مقاله به شرح اثرات اضطراب پرداخته و به بیان راهکار های آن می پردازیم.

در دوران جمع‌بندی کنکور چطور درس بخوانیم؟

در دوران جمع‌بندی کنکور چطور درس بخوانیم؟

ممکن است شما دانش‌آموزی باشید که در طول سال خیلی خوب درس خوانده‌اید اما در صورتی که در دوران جمع‌بندی کنکور به جمع‌بندی دروس خوانده شده اقدام نکنید، مغز شما با انبوهی از اطلاعات سازماندهی نشده رو به رو می‌شود و ممکن است آن نتیجه‌ای که مد نظرتان است را به دست نیاورید.

درباره‌ی موسسه
ما در پارس آموزان بیش از 20 سال است که با دانش‌آموزان مختلفی کار کرده‌ایم که ثمره آن، بیش از 100 رتبه زیر 1000 در 10 سال اخیر است.
پارس‌آموزان بستری است که شما به هدف خود برسید و بدرخشید و فلسفه شعار ما نیز همین است:
پارس‌آموزان، راهنمای مسیر درخشش
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها